sıkça

Ruhsatlı ve tarifeli çalışan gemi ve trenlerde oluşan hasarlar ve aracın kamu otoritesi tarafından çekilmesinin gerektiği durumlarda oluşan hasarlar sigorta poliçesinin teminatına dâhil olur. Bunların dışındaki taşınma hasarları kasko sigortasının kapsamı dışında kalır.

Alkollü kazada hasarı kasko karşılamaz. Alkollü iken araç kullanmak can ve mal kaybına neden olur. Ayrıca, alkol ile trafiğe çıkmanın hukuki cezaları da unutulmamalıdır.

Evet, trafik sigortası zorunludur. Trafik sigortası, 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununda düzenlenmiştir ve her yıl yenilenmek zorundadır. Kapsam olarak, herhangi bir hasar oluşması durumunda karşı tarafa verilen zararı karşılamak için yaptırılmaktadır.

Trafik sigortası zorunlu bir sigorta olduğu için vakti geldiğinde yenilemeniz gerekmektedir. Trafik sigortanız olmadan trafiğe çıkmanız halinde aracınız yakalandığınızda aracınız bağlanır ve otoparka çekilir.

Trafik sigortası yıllık olarak yaptırılmaktadır. Ancak istisnai olarak geçici plakalar ve uluslararası yolcu ve eşya taşımacılığı yapan yabancı plakalı araçlar için uygulanabilmektedir.

Zorunlu deprem sigortası (DASK), depremin ve deprem neticesinde oluşan yangın, infilak ve yer kaymasının sigortalı binalarda ve temellerinde doğrudan neden olacağı tüm maddi zararları öder.

Konut sigortası teminatları dâhilinde komşularınızın da zarar görmesi halinde meydana gelen hasar sigorta tarafından karşılanır.

Basarili
Basariyla tamamlandi
Uyari
Bir uyari ile karsilasildi.
Hata
Bir hata ile karsilasildi.

Duis aliqe, ac egestas est

Sed sit amet.